BiH u osmini finala: Sjajni momci danas nadigrali Škote

Ostali sportovi
Mini nogometna reprezentacija BiH nastavila je s odličnim igrama na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj.

Nakon jučerašnje pobjede nad Ukrajinom danas je pred momcima Josipa Kupreškića pala i Škotska. Slavili smo s 2:0, pogocima odličnog Andreasa Berovića i igrača/selektora Josipa Kupreškića.

Bio je to izuzetan težak meč, iako rezultat to i ne otkriva. Škoti su igrali veoma grubo, a sudije su im to i dopustile. Uprkos tome, naša pobjeda nije došla u pitanje.

Poveli smo u 12. minuti, kada je mladi i brzonogi Sead Kapetanović sjajno asistirao za Andreasa Berovića. Naš sjajni nogometaš uspješno je završio ovu akciju i postigao svoj treći gol na turniru.

Bili smo dominantni do kraja poluvremena, a u nastavku su Škoti zaigrali mnogo bolje. Dokaz tome je i stativa koju je pogodio Anderson.

Mi smo se povukli i iz kontre tražili priliku da riješimo meč, što smo i uspjeli u nakoknadi vremena. Selektor-igrač Josip Kupreškić postiže gol za konačnih 2:0, te smo ovim trijumfom ostvarili plasman u osminu finala sa šest bodova.

Posljednji meč u grupi odigrat ćemo u četvrtak u 22:00 sati protiv Slovačke, nakon kojeg će biti poznato da li ćemo u drugi krug s prvog ili drugog mjesta.