Hladan tuš na Koševu: Metalleghe nanio prvi poraz Bordo timu

Fudbaleri Sarajeva priredili su hladan tuš svojim navijačima u šestom kolu Premijer lige. Cijeli plijen s Koševa odnio je novajlija u društvu najboljih, ekipa Metalleghea.

Gosti su odigrali mnogo bolje i zasluženo pobijedili jalovi bordo tim. Tako je Sarajevo nastavio s vrlo lošim nastupima, iako ima samo jedan poraz. Navijači su svoje ljubimce ispratili koncertom zvižduka i povicima "Hurtiću odlazi", "Uprava napolje".

Prvu pravu priliku gosti su i iskoristili. Nakon ubačaja u 17. minuti Stakić se najbolje snašao, te poslije greške Elvisa Sarića matirao Pavlovića za 0:1.

Sve što je domaćin napravio je jedna prilika i to preko Ahmetovića. Premalo za klub takvog renomea, koji je mogao biti presretan tim rezultatom. Naime, gosti su pred sami na odmor promašili dvije stopostotne prilike.

U nastavku ista slika. Prvo su Jajčani pogodili stativu, a u narednom napadu Mirza Kovač pogodio za velikih 0:2. Bordo timu nije pomogao ni ulazak Saida Husejinovića, a sve što su do kraja uradili je počasni gol preko Mersudina Ahmetovića.

Zaista premalo za nešto više i potpuno zaslužen poraz, koji je razbjesnio domaće tifoze. Bordo tim je sada četvrti s devet bodova, dok je ovo timu iz Jajca šesti bod.