Danska ostvarila najveće iznenađenje: Preko Francuske do historijskog zlata

Ostali sportovi
Danska i Francuska su danas odigrali finalnu utakmicu u rukometu, na Olimpijskim igrama u Rio de Janieru, a Skandinavci su slavili pobjedu od 28:26.

Prvo poluvrijeme je počelo sa nekoliko grešaka u napadu Danske selekcije, ali su i uprkos tome bili podjednaki sa Francuzima u većem dijelu istog, da bi na kraju poluvremena ostvarili prdnost od dva gola razlike, te se na odmor otišlo sa rezultatom 16:14 u korist Danaca.

U drugom poluvremenu podjednaka igra ali Francuzi nisu mogli smanjiti rezultatski zaostatak pa su tako Danci slavili pobjedu od 28:26, i tako stigli do prve medalje na Olimpijadi u historiji, kada je u pitanju ovaj sport, a da stvar bude još svečanija, u pitanju je zlatna medalja.