Treći uzastopni poraz: I Zrinjski se prošetao Grbavicom

Nogometaši Zrinjskog slavili su u derbiju na Grbavici gdje su savladali domaći Željezničar 1:0 te tako ostali na vrhu Premijer lige uz Slobodu.

Željezničar je tako upisao i treći poraz zaredom, te ostao na samo sedam bodova, što je daleko od očekivanja navijača i članova Uprave.

U 19. minuti nakon dobre kontre Zrinjskog, Peko je šutirao s nekih 20 metara, ali Kjosevski je, uz malo problema, ipak zaustavio njegov udarac.

Do kraja prvog poluvremena Stevanović je u 37. minuti sjajno ubacio s desne strane, a Lendrić šutirao s nekih šest metara, međutim Kozić se istakao odličnom odbranom.

Nemanja Bilbija zabio je za 1:0 u 55. minuti, nakon dobre akcije gostiju iz Mostara, ali i vrlo loše reakcije golmana Željezničara, Kjosevskog.

Pokušao je Lendrić uzvratiti u 74. minuti kada je dobro šutirao s ruba šesnaesterca, ali je podignuta zastavica...

Do kraja su gosti imali više šansi, a izdvajamo fanstastičan udarac Stojkića s 30-ak metara kada je uzdrmao prečku domaćeg gola.

U samom finišu drugi žuti karton i isključenje dobio je Šećerović kod domaćih.

Na kraju su Manijaci poručili igračima da skinu dresove, nezadovoljni njihovim zalaganjem.