Cech spašavao bod Arsenalu kod prvaka

Branitelj naslova engleskog prvaka Leicester osvojio je prvi bod, odigravši 0:0 kod kuće s Arsenalom.

Nakon što su Topnici primili četiri gola prošle nedjelje od Liverpoola, Arsene Wenger vratio je Laurenta Koscielnog u prvi sastav, ali uvrstio je iznenađujuće i Roba Holdinga umjesto Caluma Chambersa.

Uoči početka stipker je na stadionu Leicestera pozvao na navijanje posve nepotrebno, jer atmosfera je bila nevjerovatna! A isticao se veliki transparent "Prvaci Engleske".

Prvu je šansu imao Jamie Vardy, protiv kluba koji je odbio ranije ljetos.

U prvom dijelu nije bilo spektakularnog nogometa, a domaćini su tražili jedanaesterac kad je Koscielny srušio Drinkwatera. Prethodno je Alex Oxlade-Chamberlain stvorio šansu za Dannyja Simpsona.

A pravi je spektakl stigao u zadnjih 20 minuta, s nekoliko šansi na obje strane! Vardy, dvaput Walcott, Mahrez, pa je domaćin tražio jedanaesterac nakon duela Muse i Bellerina, a Čech je briljantno odbranio udarac Mahreza u 90. minuti i sačuvao bod svom timu.

Još jedno neuvjerljivo izdanje londonskog sastava, čiji igrači su djelovali potpuno nemoćno i bezidejno.