Barca na krilima Suareza i Messija razmontirala Betis

Nakon slavlja u španskom Superkupu, Barcelona je pobjedom krenula i u novo sezonu Primere.

Na Camp Nou stigao je Betis, a 'blaugrana' ga je ispratila s teniskih 6:2.

Umjesto Inijeste zaigrao je Denis Suarez, na Neymarovo mjesto stao je Arda Turan. Umjesto Mascherana zaigrao je Umtiti, a na golu je bio Bravo. Barca je od samog početka pokazala da misli ozbiljno, a prvi gol pao je već u sedmoj minuti. Jordi Alba je ubacio, a Turan lijepo reagirao petom.

Iako je Barca dominirala, gosti su uspjeli izjednačiti. Nekoliko trenutaka nakon što su domaći navijači pjesmom i skandiranjem iskazivali ljubav Bravu i nagovarali ga da ostane, Ruben Castro je odlično potegnuo iz slobodnog udarca i zabio u Bravov ugao.

Messi je u 30. prvo uzdrmao prečku, a onda u 38. minuti primio loptu na nekih 20 metara i odmah opalio za novo vodstvo Barce.

Luis Suarez je u 42. povisio na 3:1 plasiranim udarcem u donji lijevi kut, a nakon što je u 50. minuti poništen gol Turana zbog prekršaja, u 57. minuti ponovno je na sceni Leo Messi. Lijepo i nesebično dodavanje Argentinca Luisa Suarez je pospremio u mrežu, a već minutu kasnije Messi je odigrao sjajnu solo akciju za 5:1!

U 82. minuti Luis Suarez zabio je svoj hat-trick, dvije minute kasnije Castro je smanjio na 6:2.

Bila je to krasna partija šampiona i prelijepa najava nove sezone u Primeri.