City na krilima Aguera i Nolita došao i do druge pobjede, ovaj put u Stokeu

Otvoren je i današnji dan na terenima engleske Premier lige i to interesantnim duelom na Bet365 Stadionu.

Stoke City je dočekau Manchester City u meču za kojeg se prognoziralo da će biti pogodaka, a tako je i bilo. Gosti iz Manchestera su slavili rezultatom 4:1, a ponovo je odličan dan imao Sergio Aguero koji je postigao dva pogotka u prvom poluvremenu. Na isti način mu je odgovorio i Nolito u drugom poluvremenu sa dva kasna pogotka.

U 27. minuti dosuđen je diskutabilan penal za goste, a Aguero je ovaj put bio precizan(promašio dva penala prije tri dana protiv Steaue, op.a), te tako doveo svoj tim u prednost.

Samo devet minuta kasnije odličan centaršut Kevina de Bruynea je u gol pretvorio Sergio Aguero i to glavom što je za njega raritet.

Drugo poluvrijeme je otvorio jedanaesterac za Stoke. I domaći tim je postigao pogodak iz penala, a precizan je bio Bojan Krkić.

I kada je Stoke napravio određeni pritisak pred golom Cityja, 'sjevnula' je jedna kontra koju su kreirali David Silva i Kelechi Iheanacho, a nakon sjajne asistencije Nolito je postigao pogodak.Ista stvar u 95. minuti se desila, a Nolito je postigao pogodak na asistenciju Raheema Sterlinga.

Tako je Manchester City došao i do druge pobjede u drugom kolu, a Manchester United je to isto napravio sinoć protiv Southamptona.