Barcelona rutinski do trofeja: Turan odličan, povreda Mascherana

Fudbaleri Barcelone nastavili su dominaciju u Španiji. I u revanšu Superkupa savladali su Sevillu s 3:0, te s ukupnih 5:0 stigli do prvog trofeja u novoj sezoni.

Luis Enrique je taktizirao u ovom duelu, te je na teren poslao sva pojačanja katalonskog sastava. Na klupi su, između ostalih, ostali Pique, Rakitić i Luis Suarez, dok nije bilo ni povrijeđenih Mathieua i Inijeste.

Sevilla je tako u veoma kratkom vremenu izgubila još jedan superkup, jer je nedavno poražena od Reala nakon produžetaka i u Superkupu Evrope.

Iako to rezultat ne otkriva, Andalužani su bili ravnopravan rival u prvom dijelu. Krenuli su veoma ofanzivno, ali odličan je na golu Barcelone bio Claudio Bravo. Čileanac je još jednom dokazao da spada u sami vrh svjetskih čuvara mreže, te da se s pravom za njega zanima Manchester City.

Barca je povela iz svoje prve prave akcije u 10. minuti, kada je na odličnu asistenciju Messija pogodio Arda Turan.

U 32. minuti Bravo je odbranio jedanaesterac Iborri nakon što je Umtiti igrao rukom, a do kraja poluvremena oba sastava imala su svoje prilike.

Već početkom nastavka, tačnije u 47. minuti opet preporođeni Turan zabio je krasan gol iz daljine za 2:0.

Messi je trećim golom potvrdio pobjedu, ali za lošu vijest za Barcine navijače pobrinuo se Mascherano, koji je u 80. minuti povrijedio mišić noge i morao je izaći. Kako je Enrique već obavio sve izmjene (Rakitić ušao u 74. minuti umjesto Denisa Suareza), Barca je kraj dočekala s desetoricom.

Ipak, na kraju zaslužen trijumf i najava još jedne odlične sezone u Kataloniji...