Brazil prvi finalist fudbalskog olimpijskog turnira

Fudbalska reprezentacija Brazila uvjerljivo je porazila selekciju Hondurasa u polufinalu fudbalskog olimpijskog turnira.

Karioke su rezultatom 6:0 razbile svog protivnika i igrat će u finalu protiv Njemačke ili Nigerije. Brazilci su poveli već u 15. sekundi, a strijelac je bio Neymar. Do poluvremena još dva gola u mreži Hondurasa, dvostruki strijelac bio je novi igrač Manchester Cityja Gabriel Jesus.

Marquinhos je u šestoj minuti nastavka povisio na 4:0, a za 5:0 pogodio je Luan u 79. minuti. Domaći su čak preko Neymara zabili šesti gol u 90. minuti. Zvijezda Barce zabila je drugi gol danas, ovaj put s penala.