Šok na Grbavici: Vitez pobijedio Željezničar!

U posljednjem susretu petog kola BH Telecom Premier lige BiH, Vitez je šokirao Željezničar na Grbavci porazivši ga rezultatom 0:2. Početak utamce je donio dominaciju domaćina, ali u prvih deset minuta nije bilo prilika pred goloma Viteza.

U 13. minuti Kokot je šutirao, a lopta je otišla pored gola Željezničara, da bi tri minute kasnije, Nikolić  na drugoj strani imao priliku, ali je lopta otišla pored gola. Memija je imao dobru priliku u 34. minuti, ali šutirao je preko gola.

Na početku drugog poluvremena, Željezničar je prvi zaprijetio, međutim nakon udarca Lendrića glavom, lopta je otišla pored gola. U 61. minuti blokiran je pokušaj Lendrića. Beganović je dobro šutirao sa 25 metara u 65. minuti, ali je lopta otišla pored gola.

U 75. minuti sjajan napad Viteza, međutim udarac Đerića izblokirao je Boccachini. Minut kasnije hladan tuš na Grbavici, Kapetan je matirao Kjosevskog za vodstvo Viteza. U 79. minuti veliku grešku Boccachinija iskoristio je Kokot i postavio konačan rezultat utakmice.