Litvanija savladala Nigeriju, Hrvati nisu uspjeli ponoviti Španiju

Košarka
Noćas su na Olimpijskim igrama odigrale dvije utakmicie, kada je u pitanju košarkaški turnir ovog takmičenja.

Prvo je Litva u veoma izjednačenoj utakmici savladala selekciju Nigerije s 89:80, zanimljivo je da su nominalni domaćini samo u trećoj četvrtini imali rezultatsku prednost, dok su ostale četvrtine pripale Nigerijcima, ali uzalud jer su Litvanci ipak slavili pobjedu.

U drugoj utakmici, Gaučosi su savladali Hrvatsku, utakmica je bila veoma izjednačena, čemu je potvrda rezultat iz prve četvrtine koji je iznosio 22:22, da bi do kraja Argentinci imali malo više sreće i koncetracije te slavili pobjedu nad Vatrenim od 90:82.

Litvanija - Nigerija 89:90 (13:16; 23:25;29:13; 24:26)

Argentina - Hrvatska 90:82 (22:22; 24:18; 27:14; 17:28)