Neymar i društvo opet razočarali: Irak odolio svim naletima

Noć iznenađenja u Riju upotpunio je i Brazil. Karioke i drugi susret na fudbalskom turniru su odigrale bez pogodaka, ovog puta protiv Iraka.

Neymar i društvo su bili bolji, ali lopta nije htjela u gol. Dodouše, i Irak je pružio veliki otpor, te zasluženo osvojio bod.

Prvi su upravo oni zaprijetili u 12. minuti, kada je sreća bila uz domaćina. Stativa je zaustavila udarac Abdulraheema. 20-ak minuta kasnije uzvratio je Zeca, ali golman fanstastičnom odbranom je pobrao aplauze.

Mladi Gabriel Jesus je u finišu poluvremena na asistenciju Neymara propustio veliku priliku, a Renato Augusto je neduzo zatim uzdrmao prečku.

Upravo ovaj igrač bio je i tragičar, jer je u samom finišu susreta propustio novu veliku priliku, te je ostalo 0:0.

U ovoj grupi prva je Danska, koja je s 1:0 nadigrala Južnoafričku Republiku i sada ima četiri boda. Dva imaju Brazilci i Iračani, dok je afrički predstavnik s bodom.