LEGIJA ĆE BITI PUŠTEN IZ SRPSKOG ALKATRAZA? Čeka se odluka nadležnih institucija!

Region
LEGIJA ĆE BITI PUŠTEN IZ SRPSKOG ALKATRAZA? Čeka se odluka nadležnih institucija!
Ukoliko Milorad Ulemek Legija pređe u neki drugi zatvor, imao bi mnogo bolje uslove, pa čak i pristup "ljubavnoj sobi" sa svojom suprugom

Bivši komandant Jedinice za specijalne operacije (JSO) Milorad Ulemek Legija, koji je zbog atentata na Zorana Đinđića, zločine “zemunskog klana”, ubistvo na Ibarskoj magistrali, likvidaciju Ivana Stambolića i pokušaj ubistva Vuka Draškovića, osuđen na četiri maksimalne kazne od po 40 godina, očekuje odluku da li će ostati u strogom zatvorskom režimu u požarevčakom Alkatrazu, ili će biti premješten u sedmi paviljon Zabele ili Padinsku skelu, prenosi Telegraf.

Nadležne institucije među kojima je i Upravu zatvora i Viši sud u Beogradu, najkasnije do 11. jula treba da donesu ovu odluku, a prema saznanjima beogradskih medija, ove dvije ustanove su već poslale izveštaje i mišljenja.

– Revizija odluke koju donosi predsjednik Višeg suda vrši se na svake dvije godine. Ulemek, koji je bio prvi stanovnik “Alkatraza”, useljen je 11. jula 2010. godine. Zbog okolnosti i pritiska javnosti, bez obzira na to što sa ovim osuđenikom do sada nije bilo nikakvih problema, on će najvjerovatnije ostati u ovom “zatvoru u zatvoru” – otkriva izvor beogradskih medija.

Odluka predsjednika suda se kasnije šalje Zavodu za izvršenje krivičnih sankcija, koji postupa po njoj.

– Od prethodnog odlučivanja prije dvije godine ništa se značajno nije promijenilo. Sudski postupak za organizovanje oružane pobune JSO još uvijek je u toku, a Legija kao ključni svjedok u postpuku za ubistvo Slavka Ćuruvije do danas nije saslušan.

Na odluku suda, Legija i njegovi advokati imaju pravo žalbe Apelacionom sudu.

– Legija je već šest godina sam u ćeliji, kao i ostali osuđenici u ovom dijelu Zabele. Vrijeme uglavnom provodi tako što čita i piše – kaže sagovornik.

Inače, prelaskom iz Alkatraza u običan zatvor Ulemek bi bio u mnogo boljem položaju. U Alkatrazu ima jednu posjetu mjesečno i to kroz zaštitno staklo, dva telefonska razgovora s porodicom mjesečno, a pošta i razgovori mu se nadziru.

U običnom zatvoru imao bi pravo na posjete dva puta mjesečno, jednom u dva mjeseca sa suprugom bi imao pravo da tri sata provede u “ljubavnoj sobi”, i mogao bi da radi u radionici u ćeliji.

Ne propustite