Zlatni Zmajevi savladali Dominikansku Republiku, Musa brojao do 32

Košarka
Zlatni Zmajevi prevođeni Džananom Musom su savladali Dominikansku Republiku u današnjem meču rezultat je glasio 84:59 u korist naše selekcije.

Naši reprezentativci su u prvo poluvrijeme krenuli furiozno pa su tako već nakon prve četvrtine imali jako visoku prednost, a ona je glasila 16 razlike, odnosno na pauzu između četvrtina se otišlo sa rezultatom 25:9.

U drugoj četvrtini su naši reprezentativci bili nešto blaži prema svojim vršnjacima, pa je rezultat druge četvrtine glasio 22:17 u korist Zmajeva, odnosno na odmor se otišlo sa rezultatom 47:26, odnosno plus 21 razlike u korist naših kadeta.

U drugom poluvremenu igra Zmajeva je pala, a selektor Pandža je više odmarao neke krucijalne igrače, a da je u pitanju jak kolektiv potvrđuje činjenica da je do kraja utakmice prednost u korist Zmajeva ne samo ostala ista, već se i povećala na plus 25, odnosno meč se zavšio sa rezultatom 84:59 za Bosnu i Hercegovinu , pa će tako naši igrači u veoma dobrom raspoloženju na megdan Francuzima.

Meč sa Francuskom selekcijom je na rasporedu u subotu od 16 sati i 30 minuta.

U našoj selekciji su najraspoloženiji bili Džanan Musa  koji je ubacio 32 poena, imao 11 skokova i 3 asistencije, dok je Sani Čampara ubacio 18 poena. Lazar Mutić je imao 11 poena i 12 skokova na ovom meču. Rivera je na drugoj strani ubacio 17 poena.

Treba istaći da je naše Zmajeve na ovoj utakmici bodrio veliki broj naših navijača.