Dotcom: MegaChat će razbiti Skype
Kim Dotcom pokrenuo je beta verziju kriptovanog chat servisa pod nazivom MegaChat koji je najavljivan kao “ubica Skypea”.
Dotcom, internet preduzetnik i osnivač sitea Megaupload, twittovao je u srijedu o svom servisu koji će obezbjeđivati video pozive, dok će u kasnijim verzijama nuditi i tekstualni chat i video konferencije.
Dotcomov trenutni servis za dijeljenje podataka Mega ne zahtjeva instalaciju dodatnog softvera i pozive upućuje putem pretraživača, iako Mega nudi Chrome i Firefox ekstenzije kako bi se “skratilo vrijeme uključivanja” i “ojačala bezbjednost”.
Mega navodi da su takvi servisi daleko bezbjedniji i da će “ubiti” Skype.
Međutim, kredibilitet Dotcoma i Mega je odavno doveden u pitanje, budući da su sa servisa ukradene šifre korisnika nedugo poslije njegovog predstavljanja 2013.
Međutim, Dotcom tvrdi da su takvi problemi prošli i da nudi novac svakom ko pronađe nedostatke u postojećem servisu.