Kerry u posjeti Parizu, pružio podršku Francuzima
Američki državni sekretar John Kerry danas je doputovao u Pariz kako bi u ime Sjedinjenih Američkih Država pružio podršku Francuskoj u borbi protiv terorizma.
Njegov domaćin, francuski predsjednik Francois Hollande istakao je da je potrebna saradnja u zajedničkoj borbi protiv terorizma.
"I vi ste bili meta terorističkog napada 11. septembra 2001. godine. Potrebno je da zajednički pronađemo potrebne odgovore u borbi protiv terorizma", kazao je Hollande.
Kerry je u ime SAD-a izrazio saučešće Hollandeu te kazao da "njegova zemlja dijeli bol francuskog naroda".
"Francuzi su još jednom pokazali svoju predanost slobodi i vlastitim vrijednostima", kazao je Kerry.
Nakon posjete redakciji "Charlie Hebdo" sa Kerrijem i Hollandom, bivši ministar Vanjskih poslova Francuske Laurent Fabius kazao je da su dvije zemlje u uskoj saradnji i imaju veliku solidarnost kada je u pitanju borba protiv terorizma.
"Mi znamo da je SAD uz nas kada je u pitanju borba protiv terorizma", poručio je Fabius.