Akcija u Srbiji: Među uhapšenim otmičarima i državljanin BiH, mučili strance i tražili 30.000 eura
Velika policijska akcija u Srbiji otkrila je stravičan slučaj otmice i zlostavljanja stranih državljana, a među uhapšenima je i 29-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine.
Kako je saopćeno iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije, uhapšeni su S. P. (30), S. K. (43) i D. S. (29), državljanin BiH. Sumnjiče se da su 26. augusta u Beogradu presreli i oteli trojicu državljana Turske i dvojicu državljana Afganistana.
Prema navodima policije, žrtve su potom odvedene na drugu lokaciju, gdje su ih osumnjičeni brutalno zlostavljali i mučili.
Od otetih stranaca, kako se sumnja, zahtijevali su čak 30.000 eura.
Pet žrtava
Policija sumnja da je grupa u ulici Gavrila Principa u Beogradu presrela ukupno pet stranih državljana.
Nakon otmice uslijedilo je zlostavljanje, a motiv je, prema dosad dostupnim informacijama, bio iznuđivanje novca.
Istraga treba utvrditi sve okolnosti ovog slučaja, kao i pojedinačne uloge trojice uhapšenih.
Državljanin BiH među uhapšenima
Posebnu pažnju u Bosni i Hercegovini izazvala je informacija da je među uhapšenima i državljanin BiH.
Riječ je o D. S., 29-godišnjaku koji se zajedno s dvojicom državljana Srbije sumnjiči za teško krivično djelo.
Nakon hapšenja osumnjičeni će biti procesuirani pred nadležnim pravosudnim organima Srbije.
Za sada se svi navedeni smatraju osumnjičenima, a njihova krivica bit će utvrđivana kroz sudski postupak.
Istraga se nastavlja kako bi se utvrdilo šta se tačno događalo tokom otmice i da li je grupa imala i druge članove, piše Telegraf.