Dileme više nema - Nakon scena na posljednjoj utakmici PSV-a Esmir Bajraktarević mora pakovati kofer
PSV je nastavio dobar početak nove sezone u nizozemskoj Eredivisie, ali iza uvjerljive pobjede protiv Groningena krije se podatak koji nikako ne ide u prilog bosanskohercegovačkom reprezentativcu Esmiru Bajraktareviću.
Ekipa iz Eindhovena slavila je na domaćem terenu rezultatom 5:1 u susretu trećeg kola i tako stigla do sedam osvojenih bodova, što joj trenutno donosi drugo mjesto na tabeli.
PSV je pitanje pobjednika riješio bez većih problema. Mrežu Groningena dva puta je tresao Ivan Perišić, a među strijelcima su bili Ricardo Pepi i Sergiño Dest. Gosti su već na početku susreta ostali u problemima nakon autogola Thijmena Blokzijla.
Treća utakmica zaredom bez nastupa
Dok je PSV punio mrežu protivnika, Bajraktarević je cijelu utakmicu proveo bez prilike za igru.
Još više zabrinjava činjenica da ovo nije izoliran slučaj. Bh. reprezentativac sada već tri uzastopne utakmice nije dobio niti jednu minutu, što jasno pokazuje da trenutno nije među prvim opcijama trenera Petera Bosza.
Situacija će svakako privući pažnju i stručnog štaba reprezentacije Bosne i Hercegovine. Sergej Barbarez uskoro će ponovo okupiti Zmajeve, a nedostatak takmičarskih minuta jednog od najtalentiranijih bh. fudbalera nije idealna vijest pred naredne izazove.
Zmajeve čeka Liga nacija
Bosna i Hercegovina novu sezonu Lige nacija otvara krajem septembra.
Zmajevi će 25. septembra gostovati Poljskoj, dok ih samo tri dana kasnije očekuje novo gostovanje, ovog puta protiv Rumunije.
Do tada će biti posebno zanimljivo pratiti hoće li se Bajraktarevićev status u PSV-u promijeniti i hoće li ponovo dobiti ozbiljniju priliku u ekipi Petera Bosza.