Uzunović uhapšen u Sloveniji: Tragalo se za njim zbog ubistva supruge

Crna hronika
Uzunović uhapšen u Sloveniji: Tragalo se za njim zbog ubistva supruge

Slovenačka policija uhapsila je malo prije ponoći 39 godišnjeg Amira Uzunovića, državljanina Bosne i Hercegovine, za kojim se tragalo zbog sumnje da je ubio svoju 36 godišnju partnerku.

Iz Policijske uprave Celje saopćeno je da je uhapšen u blizini mjesta zločina te da prilikom hapšenja nije pružao otpor. Tokom dana u potrazi za njim bili su uključeni helikopter, dronovi i konjica.

Prema navodima policije, Uzunović je osumnjičen da je nožem usmrtio 36 godišnju Zijadu u stambenoj zgradi u centru Vuhrede. Žena je od zadobijenih povreda preminula na mjestu događaja.

Policija je o slučaju obaviještena u noći sa nedjelje na ponedjeljak, nakon što je ljekar prijavio događaj.

Kako prenosi 24ur, brat osumnjičenog prethodno je odvezao njegovog maloljetnog sina u Dom zdravlja Radlje ob Dravi.

Kada se vratio u stan, zatekao je mrtvu ženu, nakon čega je pozvao svog ujaka, odnosno brata osumnjičenog.

O djetetu je potom brigu preuzeo nadležni centar za socijalni rad.

Motiv ubistva za sada nije poznat. Policija je navela da je osumnjičeni u posljednje vrijeme bio psihički nestabilan.

Ne propustite