Vance: SAD i Iran formirali kanal za komunikaciju

Svijet
Vance: SAD i Iran formirali kanal za komunikaciju

SAD i Iran saglasili su se da formiraju kanal za komunikaciju radi smanjenja tenzija, izjavio je američki potpredsjednik J. D. Vance.

"Jedna od stvari koju smo željeli da dobijemo jeste kanal sa iranskom stranom, što smo i dobili", naveo je Vabce u intervjuu za magazin "Unherd".

Vens je rekao da Vašington vidi želju Irana da fundamentalno promijeni odnose sa SAD i ostatkom svijeta.

"Iranci nude stvari koje su radikalno drugačije od Sporazuma o nuklearnom programu Irana: mnogo stroži režim inspekcije i eliminaciju postojećih zaliha obogaćenog uranijuma", dodao je Vance.

Ne propustite