Iranci nakon remija s Belgijom poslali snažnu poruku: Evo šta su ostavili Amerikancima u svlačionici
Fudbalska reprezentacija Irana nastavila je borbu za plasman u narednu fazu Svjetskog prvenstva nakon vrijednog remija bez golova protiv Belgije, a pažnju javnosti nakon utakmice privukla je i poruka koju su iranski igrači ostavili u svlačionici.
„Od drevne Perzije, stare hiljadama godina, pa do savremenog Irana, naš duh ostaje živ i nepokoren. U Los Angelesu smo stigli ponosni, na terenu smo se borili časno, a odlazimo dostojanstveno. Hvala Los Angelesu na gostoprimstvu, kao i svim Irancima koji su tokom ovih 180 minuta bili uz svoju reprezentaciju srcem, glasom i dušom. Neka među narodima prevladaju mir, međusobno poštovanje i prijateljstvo“, navodi se u poruci koja je dospjela u javnost.
Special message from the national team in the locker room to Iranians and people around the world
— رامین رضاییان (@Ramin_Rezaian_) June 21, 2026
Message from the national team on the locker room board:
💬From ancient Iran, thousands of years old, to today's civilized Iran, the spirit of Iran has remained alive and strong.… pic.twitter.com/mvW8au8cg1
Dodatnu pažnju izazvali su i hashtagovi „#168“ i „#minab“, koji su se našli uz poruku. Prema navodima iranskih medija, riječ je o simboličnom podsjećanju na 168 djevojčica koje su izgubile život u napadu na školu pogođenu raketiranjem tokom početka vojnog sukoba između Izraela, SAD-a i Irana.
Iran će u posljednjem kolu pokušati izboriti plasman u nokaut fazu i tako nastaviti svoj nastup na svjetskoj smotri nogometa.