Amar Dedić je poslao sjajnu poruku pred meč protiv Katara
Iako nakon dva kola grupne faze Svjetskog prvenstva imaju samo jedan osvojen bod, u taboru fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine ne nedostaje vjere i optimizma pred odlučujući duel protiv Katara.
Zmajevi su nakon remija s Kanadom i poraza od Švicarske došli u situaciju da u posljednjem kolu moraju tražiti pobjedu kako bi zadržali realne šanse za plasman u nokaut fazu takmičenja.
Dedić: Glave gore
Jedan od igrača koji je poslao poruku podrške navijačima i saigračima je Amar Dedić.
Brzonogi reprezentativac Bosne i Hercegovine oglasio se putem Instagrama i jasno poručio da u ekipi nema predaje.
"Glave gore. Idemo do kraja za našu Bosnu i Hercegovinu", napisao je Dedić.
Njegova objava brzo je privukla pažnju navijača, koji su u komentarima pružili podršku reprezentativcima pred najvažniji meč grupne faze.
Standardan na Mundijalu
Dedić je nastupio u oba dosadašnja susreta Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu te je bio jedan od igrača na koje je selektor Sergej Barbarez ozbiljno računao.
Očekuje se da će važnu ulogu imati i u utakmici protiv Katara, koja bi mogla odlučiti sudbinu Zmajeva na najvećoj svjetskoj fudbalskoj smotri.
Podsjetimo, nakon poraza od Švicarske optimističnom porukom javnosti se obratio i selektor Sergej Barbarez, koji je zahvalio navijačima na ogromnoj podršci i poručio da zajednički put ove generacije još nije završen.
Utakmica Bosna i Hercegovina – Katar igra se u srijedu od 21:00 sat po vremenu u Bosni i Hercegovini.