Iran tvrdi da šteta od američko-izraelskih napada iznosi oko 270 milijardi dolara

Svijet
Iran tvrdi da šteta od američko-izraelskih napada iznosi oko 270 milijardi dolara

Šteta nastala uslijed američko-izraelskih napada na Iran procjenjuje se na oko 270 milijardi dolara, saopćila je u utorak glasnogovornica iranske vlade, pozivajući se na preliminarne procjene, prenosi Anadolija.

“Jedno od pitanja koje naš pregovarački tim prati, a koje je također razmatrano u pregovorima u Islamabadu, jeste pitanje ratnih reparacija“, rekla je Fatemeh Mohajerani za rusku agenciju RIA Novosti, prema izvještaju agencije Tasnim.

Iznos od 270 milijardi dolara nije konačan, naglasila je Mohajerani.

“Štete se obično moraju razmatrati na nekoliko nivoa“, dodala je.

Regionalne tenzije eskalirale su nakon što su Sjedinjene Američke Države i Izrael 28. februara pokrenuli zajedničke napade na Iran, pri čemu su hiljade ljudi ubijene i ranjene.

Teheran je potom izveo uzvratne napade na Izrael, Irak, Jordan i zemlje Zaljeva u kojima se nalaze američki vojni kapaciteti, prije nego što je prošle sedmice najavljen dvosedmični prekid vatre.

Iranske i američke delegacije održale su pregovore proteklog vikenda u Islamabadu, bez postizanja dogovora.

Ne propustite