Šešelj: Plenković je otvoreni ustaša. Us*ao bi se da zna što još imamo od oružja

Region
Šešelj: Plenković je otvoreni ustaša. Us*ao bi se da zna što još imamo od oružja

Hrvatski premijer Andrej Plenković prije nekoliko dana izjavio je da će upozoriti NATO na novo naoružanje Srbije nakon što je Beograd potvrdio da je od Kine kupio hipersonične rakete.

Na to je reagirao i osuđeni ratni zločinac Vojislav Šešelj, koji je u izjavi za Vučićev prorežimski tabloid Informer vrijeđao Plenkovića.

Plenković je otvoreni ustaša. Kad bi tek znao što još sve imamo, usrao bi se na licu mjesta"

Šešelj je rekao da je hrvatski premijer "ustaša" te da bi se, kako tvrdi, "usrao na licu mjesta" kada bi znao kakvo još oružje Srbija ima.

[twitter]

[/twitter]

"Plenković je otvoreni ustaša. To što je ustaša govori da ne može biti pametan čovek. Ali može biti veliki zločinac. A kad bi tek Plenković znao šta mi sve imamo, a još nismo pokazali javnosti, da prostite, usrao bi se na licu mesta", rekao je Šešelj.

"U Hrvatskoj je korupcija u vrhu vlasti mnogo veća nego u Srbiji"
U nastavku razgovora spomenuo je i izjavu hrvatskog ministra obrane Ivana Anušića, navodeći kako je rekao da je Srbija nabavila mnogo oružja o kojem se još ne zna.

"A nemaju zato što ni troše pare za druge stvari. Kod njih je mnogo veća korupcija u vrhu vlasti nego u Srbiji", rekao je Šešelj.

Plenković upozorio NATO na rakete iz Kine
Reakcije iz Srbije dolaze nakon što je Plenković potvrdio da je o novom srpskom naoružanju obavijestio NATO.

Premijer je rekao da je pisao glavnom tajniku NATO-a Marku Rutteu o kineskim raketama koje je nabavila Vojska Srbije. "Takvo oružje nije još viđeno na europskom teritoriju", rekao je Plenković odgovarajući na pitanja novinara.

Dodao je da će Hrvatska o tom pitanju razgovarati s partnerima u NATO-u i upozoriti ih na novu vrstu naoružanja u srpskom arsenalu.

Vučić potvrdio kupnju raketa
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić potvrdio je da je Srbija kupila kineske rakete CM-400 te rekao da ih Vojska Srbije već integrira na borbene avione MiG-29.

"Mi imamo značajan broj raketa i imaćemo ih još više", rekao je Vučić za Radio-televiziju Srbije. 

Prema dostupnim informacijama, riječ je o dalekometnim projektilima zrak-zemlja čiji domet može doseći nekoliko stotina kilometara. Srbija je, prema međunarodnim registrima naoružanja, prva država u Europi koja posjeduje takvo kinesko oružje. 

(Index.hr)

Ne propustite