Merz ponovo ide u Washington

Svijet
Merz ponovo ide u Washington

Njemački kancelar Friedrich Merz početkom ožujka otputovat će u svoj treći posjet Washingtonu usred nastojanja da se ublaže transatlantske napetosti između europskih zemalja i američkog predsjednika Donalda Trumpa, izvijestio je u petak njemački dnevnik Die Welt, a prenosi Reuters.

Iz Merzova ureda zasad nisu komentirali tu informaciju.

Vijest je objavljena otprilike tjedan dana uoči početka Münchenske sigurnosne konferencije, godišnjeg sastanka na visokoj razini na kojem se okupljaju stručnjaci za sigurnosnu politiku. Na prijašnjem izdanju konferencije američki potpredsjednik JD Vance oštro je kritizirao europske partnere Sjedinjenih Država u NATO-u.

Ove se godine ne očekuje Vanceov dolazak, no na konferenciji bi trebali sudjelovati američki državni tajnik Marco Rubio i izaslanstvo Kongresa.

Ne propustite