Višesatna čekanja na ulaz u BiH i u Srbiju: Kilometarska kolona
Četiri sata čeka se na izlazu iz Hrvatske prema BiH na graničnom prelazu Jasenovac - Donja Gradina, a tri časa na prelazu Gunja - Brčko, objavio je Hrvatski auto-klub.
Na izlazu iz Hrvatske prema BiH dva sata se čeka na graničnom prelazu Hrvatska Kostajnica Kostajnica, sat i po na graničnom prelazu Stara Gradiška – Gradiška, Hrvatska Dubica – Kozarska Dubica i Županja – Orašje i jedan sat na prelazu Dvor – Novi Grad.
Do deset časova čekaju putnička vozila na granici Hrvatske i Srbije na prelazu Bajakovo – Batrovci.
Kolona vozila je duga oko 12 kilometara pred prelazom Bajakovo u smjeru Srbije. Pet časova na istom prelazu čekaju kamioni na izlazu iz Hrvatske, a višečasovna čekanja su i na ulazu.
Čekanja od po nekoliko časova su i na drugim prelazima između Hrvatske i Srbije, na izlazak prema Šidu se čeka tri sata, prema Bezadnu četiri, a pet prema Bačkoj Palanci.
Iz Auto-moto saveza Republike Srpske upozorili su na gužve na ulazu u BiH iz pravca Hrvatske na graničnim prelazima Gradiška, Donja Gradina, Kostajnica, Kozarska Dubica, Novi Grad, Brod, Šamac, Velika Kladuša, Izačić, Svilaj, Orašje i Brčko.