Vukanović: Amerika nije prokleta, Englezi su nam braća, Rusima uvodimo sankcije

Bosna i Hercegovina
Vukanović: Amerika nije prokleta, Englezi su nam braća, Rusima uvodimo sankcije

Nebojša Vukanović, lider Liste za pravdu i red, komentarisao je reakcije međunarodnih zvaničnika nakon što je proteklog vikenda Narodna skupština RS-a poništila antidržavne zakone i imenovala vršioca dužnosti predsjednika Republike Srpske Anu Trišić Babić.

Vukanović je u svom stilu rekao kako su "nam Englezi i Amerikanci postali braća, a Rusima uvodimo sankcije".

- Do juče su nam Englezi bili najveći neprijatelji, 40 opasnih agenata MI6 još od 2018. godine bezuspješno traga za Dodikom da ga namame u klopku i loše slobode, u Palati Republike pjevala se pjesma da je prokleta Amerika i zlato što sja, klicalo Moskvi i odjekivala Kaljinka, a sada se se ploča okreće, Englezi i Amerikanci su nam braća, a Rusima uvodimo sankcije.

Tako je danas britanski ambasador Džulijan Rajli pohvalio poteze režima, imenovanje Ane Trišić Babić za vršioca dužnosti predsjednika Republike Srpske te rekao šta su sledeći zadaci za marionete na vlasti.

Dodik ćuti i nije odgovorio na pohvale britanskog ambasadora, koga je do juče vrijeđao, a sjetimo se kako je javno napadao danima Zagu Grahovac i mene što smo imali sa njim sastanak.

I Željka Cvijanović danas je bila aktivna, sastala sa otpravnikom poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u BiH Džonom Ginkelom i razgovarala o jačanju veza Republike Srpske i režima sa SAD u svim oblastima.

Istovremeno Bosna i Hercegovina i Savjet ministara BiH na čelu Borjanom Krišto i ministrima SNSD-a danas se pridružila 19-om paketu sankcija koje je Evropska Unija uvela protiv Rusije, slijedeći u stopu politiku zapada. Uprkos tome Rusi ne samo da šute već otvoreno podržavaju američkog i engleskog vazala Milorada Dodika i njegov režim koji vodi izdajničku politiku, izdaje i uništava Republiku Srpsku, pridružuje se svim sankcijama i mjerama protiv Rusije - napisao je Vukanović na svom blogu.

Ne propustite