Stevandić: O referendumu kada to bude najbolje za RS
Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić izjavio je da će sjednice o referendumu i izboru vršioca dužnosti predsjednika RS biti održane onda kada to, kako je rekao, „bude proizvodilo najbolje efekte za Republiku Srpsku“.
„Dogovaramo se kada je to najbolje za RS“, rekao je Stevandić za Srnu, naglasivši da je, po njegovom mišljenju, prošlo vrijeme kada su drugi „iznuđivali poteze Republici Srpskoj“.
„Oni su vodili igru dok nisu raspisali izbore. Kada su to učinili, izgubili su mogućnost da imaju inicijativu. Sada mi određujemo sve — uključujući i pobjednika na izborima. Naši potezi su već pripremljeni, a povlačimo ih onda kada je to u interesu Republike Srpske“, poručio je Stevandić.
Podsjetimo, predsjednik SNSD-a Milorad Dodik nedavno je izjavio da bi SNSD trebao što prije u Narodnoj skupštini RS predložiti odluku o izboru vršioca dužnosti predsjednika Republike Srpske — „do prijevremenih izbora, a možda i duže“.