Tijelo djevojke iz Srbije, koja se utopila na Luštici, pronađeno u hrvatskim vodama
U hrvatskim vodama, između Prevlake i Cavtata, otprilike deset kilometara vazdušne linije od mjesta gdje se jučer utopila, u petak je pronađeno beživotno tijelo djevojke. Prema saznanjima Portala RTCG, mlada devojka M. M. je državljanka Srbije.
Kako je saopšteno iz Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama (UPSUL), ovu informaciju im je potvrdio Sektor Granične policije, Pomorsko operativni centar i MRCC Rijeka.
Ranije jutros je uz koordinaciju UPSUL pokrenuta opsežna akcija potrage za nestalom djevojkom u uvali Traste, prenosi RTCG.
Helikopter MUP-a koji je angažovan preko OKC 112, kružio je oko mjesta gdje se jučer djevojka utopila.
U 10 sati ronioci RCUD Bijela su se ukrcaliu na čamac SAR-1 i vršili su pretragu podvodnog dijela.
Takođe, Lustica Bay tim za hitno reagovanje dao je podršku u potrazi i samoj marini za manipulaciju sa spasiocima.
Uključili su se u potragu i spasilacki skuteri UPSUL, dronovi i sva raspoloživa sredstva.
Ronioci i službenici Plovne jedinice bezuspješno su jučer pokušavali da pronađu i izvuku tijelo djevojke iz Srbije koja je upala u vodu kod rta Veslo na Luštici.
U tom trenutku, kako se vjeruje, uzburkano more i talasi povukli su djevojku.
Ekipe policije i ronilaca uočile su u jednom trenutku tijelo djevojke kako pluta, ali loše vremenske prilike i talasi onemogućili su da priđu.
Zbog toga je akcija izvlačenja nastavljena jutros.