Vukanović šokira: Podnio krivičnu prijavu protiv Dodika zbog prijetnji i laži!

Vijesti
Vukanović šokira: Podnio krivičnu prijavu protiv Dodika zbog prijetnji i laži!

Lider stranke Za pravdu i red, Nebojša Vukanović, jutros je u Okružnom tužilaštvu Trebinje podnio krivičnu prijavu protiv predsjednika SNSD-a Milorada Dodika i stranačkog aktiviste Gorana Suvare.

Vukanović tvrdi da je Dodik tokom nedavnog obraćanja u Narodnoj skupštini RS izrekao ozbiljne prijetnje, nazvavši ga "zlom koje treba uništiti" i poručivši da mu treba zabraniti kretanje ulicama. Zbog ovih riječi, Vukanović Dodika prijavljuje za javni poziv na nasilje i ugrožavanje sigurnosti.

Osim toga, Vukanović tereti Dodika za krivična djela lažnog predstavljanja, jer se Dodik i dalje predstavlja kao predsjednik Republike Srpske i izdaje mandate za formiranje vlade, iako mu je mandat poništen pravosnažnom odlukom Suda Bosne i Hercegovine. Također, Dodik je prijavljen i za nepoštivanje sudskih presuda.

Pored Dodika, Vukanović je krivičnu prijavu podnio i protiv Gorana Suvare, kojeg tereti za lažno prijavljivanje i optužbe da je Vukanović sam zapalio svoj automobil, iako je u tom trenutku bio udaljen. Suvara je također optužen za falsifikovanje diplome.

Vukanović očekuje da će tužilaštvo promptno reagovati i procesuirati navedene slučajeve.

Ne propustite