Dodik razbija tišinu: Apelacioni proces farsa, Zapad planira uništenje Ukrajine!

Vijesti
Dodik razbija tišinu: Apelacioni proces farsa, Zapad planira uništenje Ukrajine!

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da nema nikakva očekivanja od apelacionog procesa pred Sudom BiH, ističući da je cijeli postupak protiv njega od početka bio montiran i namešten. Uoči sutrašnje sjednice Apelacionog vijeća, gdje će se razmatrati žalbe odbrane i tužilaštva na prvostepenu presudu, Dodik je naglasio da neće direktno učestvovati u postupku.

„Proces je od starta bio namješten, nema razloga da vjerujem da će sada biti drugačije“, rekao je Dodik za RT Balkan, dodajući da je svoje advokate uputio da poštuju proceduru bez njegove direktne uključenosti.

Na pitanje o uvrštavanju na ukrajinsku „crnu listu“ neprijatelja zbog njegovih stavova o ratu u Ukrajini, Dodik je odbacio tvrdnje kao podvalu. Naglasio je da podržava rusku Specijalnu vojnu operaciju, jer smatra da je Ukrajina sama izazvala konflikt, ograničavajući prava ruskog naroda unutar svojih granica.

„Redovno se sastajem s predsjednikom Putinom, i to što oni smatraju da sam neprijatelj Ukrajine ne znači da ja to jesam. Smatram da je ruska operacija opravdana kako bi se zaštitila prava 15 miliona Rusa u Ukrajini“, objasnio je Dodik.

On je podsjetio i na izjavu bivše njemačke kancelarke Angele Merkel, koja je tvrdila da je Minski sporazum Ukrajini služio kao prilika za naoružavanje, što, prema njegovim riječima, potvrđuje zapadne namjere u ovom sukobu.

„Zapad je pod histerijom i žrtvovao je samu Ukrajinu u svom ratu protiv Rusije. Ukrajinci će sami morati da odluče žele li to shvatiti“, poručio je Dodik.

Dodik je dodao da je neophodno što prije uspostaviti mir, ali da Ukrajina trenutno nema snage ni slobodu djelovanja, jer je pod kontrolom zapadnih centara moći u Londonu, Parizu i Berlinu. Takođe je podsjetio da Zapad godinama nastoji da sukobi ukrajinski i ruski narod, uprkos njihovoj bliskosti.

„U potpunosti sam uvjeren da su Rusi u pravu, jer su morali zaštititi svoj narod. Ukrajina je formirana u uvjerenju da će blisko sarađivati sa Rusijom, ali su joj Krim i druga područja oduzeti još u doba Lenjina“, rekao je Dodik.

Na kraju, on je zaključio: „Zapad često brani komunističke tekovine, ali to nije ništa novo – oni uvijek čine loše drugima.“

Ne propustite