Spektakularna utakmica u Chicagu, Teletoviću skromna minutaža u pobjedi Sunsa

Košarka
Spektakularna je bila utakmica u Chicagu, gdje su Bullsi i Pistonsi kombinovano ubacili čak 291 poen.

Spektakularna je bila utakmica u Chicagu, gdje su Bullsi i Pistonsi kombinovano ubacili čak 291 poen. Na kraju su nakon čak četiri produžetka gosti slavili sa 147:144.

Čak petorica igrača ubacila su na ovoj utakmici 30 ili više poena. Kod Detroita su to bili nezaustavljivi centar Drummond (33, 21 skok) i Jackson (31, 13 asistencija), dok je za Chicago Butler odigrao najbolju napadačku utakmicu u karijeri (43, osam skokova). Rose (34, osam asistencija) i Gasol (30, 15 skokova, po pet asistencija i blokada) zaokružuju nevjerovatni napadački učinak pojedinaca ove utakmice.

Sigurni su bili i prvaci u svojoj dvorani, otišli su na 26-1. U slavlju 121:112 nad Bucksima Curry je imao 26 poena, deset skokova i devet asistencija, a Thompson je ubacio poen više. Kod Bucksa je 24 poena ubacio Carter-Williams.

Košarkaši Phoenix Sunsa su sinoć došli do svoje 12. pobjede u sezoni i to protiv ekipe New Orleans Pelicansa (104:88).

Iako je u prošlom kolu postigao čak 24 poena protiv Golden Statea, Teletović je protiv New Orleansa dobio vrlo skromnu minutažu (2:53 minute), te ubacio samo dva poena (1/2).

U redovima pobjedničkog tima najviše su se istakli Bledsoe i Len sa 29, odnosno 19 poena, dok su goste predvodili Davis i Gordon sa 16 i 15 poena.