Oproštajno pismo kćerci i suprugu: Loša vijest je to da sam mrtva, a dobra...

Zanimljivosti
Oproštajno pismo kćerci i suprugu: Loša vijest je to da sam mrtva, a dobra...
Heather McManamy šalje pismo iz života poslije smrti. Ova sjajnoj mami su dijagnosticirali rak dojke 2013. godine. U 36. godini je preminula. Ali prije toga, povjerila je ovo pismo suprugu Jeffu

Heather McManamy šalje pismo iz života poslije smrti. Ova sjajnoj mami su dijagnosticirali rak dojke 2013. godine. U 36. godini je preminula. Ali prije toga, povjerila je ovo pismo suprugu Jeffu i rekla da ga objavi na njenom Facebook profilu kada ona premine.

Pismo je ubrzo privuklo pažnju javnosti. Heather je istovremeno rastužila i usrećila milione. 

Zdravo,

Postavljam ovo pismo u ime ljubavi mog života. Ovo su njene riječi. 

Pa... Imam neke dobre vijesti i neke loše. Loša vijest je to što sam izgleda mrtva. Dobra vijest je, ako čitaš ovo, da ti definitivno nisi (osim ako postoji wireless u životu nakon smrti).

Da, ovo je loše. Neopisivo riječima loše, ali mi je mnogo drago što sam živjela život pun ljubavi, radosti i nevjerovatnih prijatelja. Sretna sam što mogu reći da se ne kajem ni zbog čega i da sam potrošila svaki atom energije kako bi živjela ispunjen život. Volim vas sve i hvala vam za ovaj sjajni život.

Koja god vam religija donosi mir, drago mi je da je imate. Ali poštujte nas koji nismo religiozni. Molim vas, ne govorite Brianni da sam ja u raju. U njenom umu, to znači da sam izabrala da budem negdje drugo i da sam nju ostavila. U realnosti, uradila sam sve kako bih ostala sa njom, jer ne postoji mjesto, NIGDJE, gdje bih radije bila nego sa njom i Jeffom.

Molim vas, nemojte je zbunjivati i dopustiti joj da misli ni sekundu da to nije tačno. Jer ja nisam u raju. Ovdje sam. Ali nisam više u tijelu koje se okrenulo protiv mene. Moja energija, moja ljubav, moj smijeh, ti nevjerovatni momenti, sve je to ovdje sa vama. Molim vas, ne razmišljajte o meni sa sažaljenjem ili tugom. Nasmijte se, znajući da smo sjajno vrijeme proveli zajedno. Je*eno mrzim rastuživati ljude. Više od svega, volim usrećiti i nasmijavati ljude, tako da, molim vas, nemojte razmišljati o tragičnom kraju moje priče. Radije se smijte uspomenama koje smo napravili.

Pričaj Brianni priče, tako da zna koliko je volim i koliko ću biti ponosna na nju (i učini da zvučim više cool nego što jesam). Jer najviše volim biti njena mama. Svaki momenat  sa njom je sreća koju nisam ni mogla zamisliti dok ona nije ušla u naš svijet.

I nemojte joj reći da sam izgubila borbu sa rakom. Jer rak je možda uzeo skoro sve od mene, ali nikada nije uzeo moju ljubav, moju nadu ili moju sreću. To nije bila "borba", to je bio samo život, koji je često brutalan i tako jednostavno biva nekada. Nisam izgubila, dovraga. Način na koji sam živjela sa rakom je nešto što smatram velikom pobjedom. Molim vas, zapamtite to.

Najvažnije, bila sam nevjerovatno sretna da provedem više od decenije sa ljubavlju mog života i mojim najboljim prijateljem, Jeffom. Prava ljubav i srodne duše postoje. Svaki dan je bio pun radosti i ljubavi sa Jeffom na mojoj strani. One je definitivno najbolji suprug na svijetu. Kroz sva ova sranja sa rakom, nikada se nije pokolebao kada su mnogi htjeli pobjeći.

Čak i u najgorim danima koje možete zamisliti, našli smo način da se nasmijemo. Volim ga više od samog života i iskreno vjerujem da je ovakva ljubav toliko posebna da će živjeti zauvijek. Vrijeme je najvrijednija stvar na svijet i zahvalna sam što sam toliko dugo vremena provela sa Jeffom. Volim te, Jeff. Slami mi srce to što moram reći zbogom. Ako je i upola tužno tebi kao što je meni, slama mi srce iznova, jer zadnje što želim uraditi je rastužiti te. Nadam se da ćeš s vremenom misliti o meni sa osmijehom, jer smo imali život koji oduzima dah. Googlaj Physicist Eulogy i znaj da je naučna činjenica da ću zauvijek biti sa vama na neki način. Znam da ću, ako samo staneš i pogledaš pažljivo, ja biti tu (na najmanje jezivi mogući način). Ti si moj svijet. Voljela sam svaku sekundu sa tobom više nego što riječi mogu reći.

Prijatelji, volim vas sve i hvala vam na inspirirajućem životu. Hvala svim mojim nevjerovatnim doktorima i sestrama koji su brinuli o meni. Ne sumnjam da mi je moj tim dao svaki mogući dobar dan koji su mogli. Iz dubina svog srca, želim svim svojim prijateljima, duge, zdrave živote i nadam se da će iskusiti istu zahvalnost za dar svakog dana. Ako odete na moju sahranu, odite u bar, to bi me učinilo ponosnom. Pustite "Keg on My Coffin" i plešite na šanku a mene (jer bolje bi vam bilo da bude zabava u nekom trenutku). Slavite ljepotu života sa dobrom zabavom, jer znate da je to ono što ja želim i vjerujte da ću, na neki čudan način, biti tu (znate kako mrzim propuštati zabave). Radujem se uhođenju svakoga od vas, tako da ovo nije toliko zbogom, koliko je vidimo se kasnije. Molim vas, učinite mi uslugu i uzmite nekoliko minuta svakog dana da odate počast krhkoj avanturi koja se zove život. Nikada ne zaboravite: svaki dan je važan.

 

Hello all,I am posting this on behalf of the love of my life. These are her words. Much love to all. - Jeff...

Posted by Heather McManamy on Tuesday, 15 December 2015

 

Ne propustite