Pronađen Hrvat koji je misteriozno nestao u Njemačkoj: Ono što je uslijedilo zbunilo je porodicu
Policija je obavijestila porodicu da je pronađen Franjo Sabo iz Hrvatske, koji je prije više od mjesec dana nestao u Njemačkoj.
Njemačke vlasti pronašle su 43-godišnjeg Franju Sabu iz Baranje, koji je nestao početkom travnja ove godine u Heilbronnu. Njegov nestanak prijavila je zabrinuta obitelj.
Sabo je u Njemačku otišao na privremeni rad po preporuci poznanika koji su ranije radili za Branislava K., za kojeg porodica pretpostavlja da vodi agenciju za zapošljavanje radnika za njemačkog logističkog giganta.
Nakon samo tri dana rada, Branislav K. porodici je rekao da je Franju poslao kući autobusom. No, Franjo nikada nije stigao u Batinu, gdje ima prijavljeno prebivalište.
Kako je porodica potvrdila za Fenix-magazin, policija ih je sada obavijestila da je Franjo pronađen u jednom od izbjegličkih smještaja, ali nije otkrila njegovu tačnu lokaciju.
Prema riječima njemačke policije, otkriva porodica, Franjo je izrazio želju da ostane u Njemačkoj i ne želi se vratiti u Hrvatsku. Porodica ne može shvatiti razloge za njegovu odluku jer je Franjo u Njemačku došao prvi put, ne govori jezik, nije imao novca, te ne zna čitati ni pisati.
Porodica Sabo i dalje traži odgovore o okolnostima njegovog nestanka i kasnijeg pronalaska.