Precizno predviđa od 80-ih: Japanska 'Baba Vanga' najavila je veliku katastrofu u JULU

Ryo Tatsuki i "Budućnost koju sam vidjela"
Kroz stoljeća, ljudi su neprestano tragali za odgovorima o svojoj sudbini, budućnosti i skrivenim silama koje oblikuju njihove živote. U tom vječnom traganju posebno mjesto zauzimaju vidovnjaci, a jedna od najpoznatijih i najzagonetnijih figura tog svijeta svakako je Baba Vanga – slijepa bugarska proročica koja je svojim neobičnim predviđanjima zadivila, ali i zaprepastila mnoge širom svijeta.
Baba Vanga je navodno predvidjela neke od najvećih svjetskih događaja, poput Drugog svjetskog rata, napada na Blizance i klimatskih promjena. Također je izjavila da će čovječanstvo nestati 5079. godine. Bez konkretnih detalja o toj apokaliptičnoj budućnosti, tvrdila je da će prirodne katastrofe i ratovi dovesti do potpunog uništenja Zemlje.
Osim Babe Vange, kroz historiju su postojali i mnogi drugi vidovnjaci. Među njima je poznat i francuski astrolog Nostradamus, rođen kao Michel de Nostredame, koji je 1555. godine objavio zbirku svojih proročanstava. Njegova djela su bila predmet brojnih interpretacija, a iako ga neki smatraju genijem, drugi vjeruju da je namjerno bio nejasan kako bi njegova predviđanja odgovarala različitim događajima.
Danas i dalje postoje "duhovni mediji" koji tvrde da komuniciraju s višim silama. Među njima je i japanska umjetnica Ryo Tatsuki, koju su prozvali "japanskom Baba Vangom". Ryo Tatsuki daje proročanska predviđanja od 1980-ih, a njena knjiga Budućnost koju sam vidjela (The Future I Saw) predstavlja serijalizaciju njezinih proročanskih snova.
U posljednjim godinama knjiga je ponovno privukla pažnju jer su se neka od njenih predviđanja navodno ostvarila. Tako se priča da je predvidjela smrt Freddieja Mercuryja 1991. godine, kao i razorni potres u Kobeu 1995. godine, u kojem je poginulo više od 6500 ljudi.
U svom dnevniku, Ryo je zapisala:
"Zemlja će se raspuknuti u Kobeu, za 15 dana ili za 15 godina."
Također, vjeruje se da je predvidjela pandemiju koronavirusa:
"Za 25 godina, nepoznat virus pojavit će se 2020. godine, nestat će nakon što dosegne vrhunac u aprilu, a ponovno će se pojaviti 10 godina kasnije."
Smatra se i da je predvidjela katastrofalni tsunami u Japanu 2011. godine, koji je odnio skoro 20.000 života.
JULI 2025
Njena najnovija predviđanja odnose se na juli 2025. godine, kada bi, prema njenim snovima, došlo do katastrofalnog megatsunamija. Ryo Tatsuki je imala vizije oceana koji "ključa" na jugu Japana, što bi mogla biti posljedica podmorske vulkanske erupcije. Zona udara, "u obliku dijamanta", obuhvatila bi Japan, Tajvan, Indoneziju i Sjeverno Marijansko otočje. Predvidjela je i "oblike nalik zmajevima" koji se kreću prema području blizu Havaja.
Prema pisanju magazina Medium, Tatsuki se povukla 2020. godine, što je prethodno predvidjela u svom dnevniku još 1995. godine, kada je zapisala da će tada biti "njezin vlastiti sprovod" – što se odnosilo na kraj njene karijere kao manga umjetnice.