Bez obzira na zabrane: SIPA nastavlja operacije u Republici Srpskoj

Vijesti
Bez obzira na zabrane: SIPA nastavlja operacije u Republici Srpskoj

Na području entiteta Republika Srpska, tačnije u Banjoj Luci, u toku je velika akcija Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA).

Kako je saopšteno, akcija se provodi na više lokacija, a realizuje se po naredbi Tužilaštva i Suda Bosne i Hercegovine. U operaciji SIPA-i asistira Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP RS).

Više informacija, uključujući identitet uhapšenih i detalje akcije, očekuje se naknadno.

Podsjećamo, ovo je četvrta akcija koju SIPA provodi na području Republike Srpske, nakon što su zakonima usvojenim u Narodnoj skupštini RS osporeni nadležnost i djelovanje institucija BiH, uključujući Sud BiH, Tužilaštvo BiH, Visoko sudsko i tužilačko vijeće (VSTV) te samu SIPA-u.

Podsjetimo, prije nekoliko dana sprovedena je i akcija na području Bijeljine pod nazivom “Šljunkara 2”.

Ne propustite