ŠOKANTAN SKANDAL U POLICIJSKOJ ŠKOLI: Komandiri udaljeni zbog neprimjerenog odnosa s učenicom!

Vijesti
ŠOKANTAN SKANDAL U POLICIJSKOJ ŠKOLI: Komandiri udaljeni zbog neprimjerenog odnosa s učenicom!

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Siniša Karan potvrdio je danas da su dvojica komandira iz Srednje škole unutrašnjih poslova udaljeni s dužnosti i da je protiv njih pokrenut disciplinski postupak zbog neprimjerenog ponašanja prema maloljetnoj učenici.

 ISKORIŠTEN POLOŽAJ, POKRENUTA ISTRAGA

Prema riječima ministra Karana, komandiri su zloupotrijebili svoj položaj i imali neprikladan kontakt s učenicom škole.

"Preduzeli smo mjere protiv dvojice komandira zbog neprimjerenog ponašanja u Srednjoj školi unutrašnjih poslova. Oni su iskoristili svoj položaj, a slučaj je otkriven internom kontrolom." – izjavio je Karan.
On je naglasio da učenica nije sama prijavila incident, već je sve razotkriveno unutrašnjom istragom, nakon čega su nadležni organi odmah reagovali.

 SANKCIJE I SARADNJA S TUŽILAŠTVOM

Ministar je potvrdio da je slučaj prijavljen Okružnom javnom tužilaštvu u Banjaluci te da su osumnjičeni komandiri udaljeni s dosadašnjih pozicija i raspoređeni na druga radna mjesta.

"Protiv njih je pokrenut disciplinski postupak, a u saradnji s tužilaštvom nastavljamo daljnju istragu." – izjavio je Karan.

Ne propustite