Rusi vrijeđaju Zelenskog: "Čudo su se Trump i JDVance suzdržali..."

Svijet
Rusi vrijeđaju Zelenskog: "Čudo su se Trump i JDVance suzdržali..."

Glasnogovornica ruskog ministarstva vanjskih poslova Marija Zaharova komentarisala je susret ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog, predsjednika SAD-a Donalda Trumpa i američkog potpredsjednika JD Vancea.

Ona je ocijenila da su američki predsjednik i potpredsjednik pokazali “suzdržanost” pred “gadom” Zelenskim tokom njihovog verbalnog sukoba u Bijeloj kući.

Potom se oglasio i Zelenski.

“Mislim da je najveća laž Zelenskog, među svim njegovim lažima, njegova izjava u Bijeloj kući po kojoj je režim u Kijevu bio sam 2022., bez podrške. Način na koji su se Trump i Vance suzdržali i nisu udarili tog gada pokazuje čudesnu suzdržanost”, napisala je Zaharova na Telegramu.

Bivši ruski predsjednik Dmitrij Medvedev kazao je ipak da je Zelenski dobio “solidnu pljusku” od Trumpa u Bijeloj kući.

Podsjetimo, Zelenski je danas došao u Washington kako bi se susreo s Trumpom i JD Vanceom te kako bi potpisao sporazum o ukrajinskim mineralima. Susret je otišao u pogrešnom smjeru pa je tako Zelenski napustio sastanak nakon žustre rasprave sa Trumpom pa se tako ni potpivanje sporazuma nije desilo.

Dok Rusija podržava Trumpa i SAD, Evropa je nakon ovog incidenta u Bijeloj kući stala na stranu Zelenskog. Brojni evropski zvaničnici su mu uputili podršku i poručili da on i Ukrajina nisu sami.

Ne propustite