SIPA u Banjoj Luci uhapsila osobe koje su prijetile sutkinji Uzunović

Pripadnici SIPA-e večeras su u Banjoj Luci uhapsili Marka Plavšića i Ljubana Vukovića, koji su prije dva dana javno prijetili sutkinji Suda BiH Seni Uzunović.
Hapšenje se dogodilo u trenutku kada Narodna skupština RS raspravlja o prijedlogu zakona kojim bi se zabranio rad SIPA-e na teritoriji ovog entiteta.
Plavšić i Vuković uhapšeni su po nalogu Tužilaštva BiH. Prema dostupnim informacijama, Plavšić je zet Dragana Kremenovića, zvanog Puger, visokopozicioniranog člana SNSD-a.
U video snimku koji je prethodio hapšenju, Ljuban Vuković se direktno obratio sutkinji Uzunović riječima:
"Ni slučajno. Draga Seno, idi kući, napravi jednu kafu i polako razmisli. Gospodina Dodika možeš komotno da zaobiđeš. Mi smo spremni. Mi nju čekamo. Mile se ne smije dirati. To je zaštićena osoba. Ako si dirnuo u Milu, to ti je kao da si dirnuo u osinjak. Molim te i zbog Srba, muslimana i Hrvata da ostanemo ljudi, prijatelji."
Plavšić je dodao:
"Imam neke poruke za sutkinju Senu, što sudi našeg predsjednika, da ne misli ona da ćemo mi njega predati tako lako."
Uhapšeni će sutra biti predati Tužilaštvu BiH, koje će donijeti odluku o eventualnom prijedlogu za pritvor.