Nije provjeravala bankovni račun 60 godina, a onda ju je dočekalo iznenađenje

Region
Nije provjeravala bankovni račun 60 godina, a onda ju je dočekalo iznenađenje

Carol Allison, sada 76-godišnjakinja iz Škotske, svaki je tjedan kao dijete polagala svoj džeparac na bankovni račun, akumulirajući ukupno 2,50 funti. Više od 60 godina kasnije, tijekom čišćenja pronnašla je staru knjižicu i s njom otišla u banku gdje ju je dočekalo veliko iznenađenje.

Carol Allison je djetinjstvo provela u Manili na Filipinima, ali je često posjećivala svoju baku koja je živjela u Edinburghu. Kad je imala šest godina, baka ju je odvela u banku, otvorila joj račun i pokazala joj kako tamo položiti novac, navodi BBC, a prenosi N1 Slovenija.

Allison je počela svakog tjedna polagati svoj džeparac u banku. Kasnije je zaboravila na taj bankovni račun. Prije smrti, njezina je baka pronašla njezinu bankovnu knjižicu i vratila joj je, no Allison ju je zaboravila i pronašla ju je tek godinama kasnije dok je čistila kuću. Iz znatiželje ga je odnijela u banku, gdje je ustanovila da se iznos na računu znatno povećao. Položenih 2,50 funti sada je vrijedilo 250 funti (oko 300 eura).

“Bila sam presretna i potajno sam zahvalila svojoj baki kada su mi u banci rekli da imam 250 funti na računu”, rekla je Allison. “Rekli su da su kamatne stope rasle svih ovih godina.”

Provjerite račune

Ova 76-godišnjakinja nakon svog otkrića pozvala je ljude da provjere svoje stare račune. Ako su bankovni računi u Velikoj Britaniji neaktivni 15 godina, banke prenose novac u Fond za oporavak (RFL), odakle ga vlasnici još uvijek mogu podići. U fond je već stiglo više od 1,4 milijarde funti (1,7 milijardi eura), od čega su vlasnici vratili tek nešto više od desetine.

RFL je nevladina organizacija koja je osnovana 2011. godine i registrirana je u više od 30 banaka i stambenih društava u Velikoj Britaniji. Izvršni direktor Adrian Smith rekao je da doniraju dio novca dobrotvornim organizacijama koje se bave djecom, financijskom uključenošću i društvenim ulaganjima.

“Mi brinemo o novcu koji dajemo u dobrotvorne svrhe, ali uvijek moramo imati dovoljno da pokrijemo svoja potraživanja”, rekao je Smith. “Važno je da ljudi znaju da njihov novac nije izgubljen, da ga uvijek mogu dobiti natrag.”

Ne propustite