SIMPTOMI BOLESTI OD KOJE BOLUJE ALEKSANDRA BURSAĆ: Imala je tešku operaciju
Bivša učesnica "Zvezda Granda", Aleksandra Bursać, suočila se sa zdravstvenim problemom nakon što joj je dijagnosticirana hidronefroza na bubregu, zbog čega je operirana prije otprilike mjesec dana.
Pjevačica se i dalje oporavlja, a o njoj brine njezin suprug, pjevač Stevan Sekulić. Kako je Aleksandra otkrila, ugrađen joj je stent, a Stevan joj pomaže i olakšava oporavak, zbog čega mu se javno obratila:
- Ti si najjači čovjek na svijetu. Ja kukam kako me sve boli i kako ne mogu živjeti s ovim stentom, a on sada ide da mi kupi nešto slatko… U pidžami. Najbolji muž na svijetu. "Da ti bude lakše, ja ću da odem da ti kupim nešto slatko" Je li tako? - rekla je Aleksandra snimajući story koji je objavila na svom Instagram profilu, te dodala:
- Bit ću debela jer se tešim. Ljudi, svaka žena se teši da će joj biti bolje ako pojede nešto slatko. Međutim, neće. Neću biti debela. Još malo dok mi ne izvade stent. Poslije toga ću biti zgodna – dodala je pjevačica, kojoj je potom stigao tanjur pun preukusnih keksića.
Podsjetimo, nakon završene operacije, Bursaćeva je izjavila da je zahvat bio težak.
- Operacija je bila teška, ali doktor se lavovski borio i hvala Bogu riješio je sve što je pravilo probleme. Sada imam bolove, ali stvarno me u bolnici jako paze i dobivam lijekove za bolove - rekla je Aleksandra.
Inače, pjevačicin suprug, Stevan Sekulić, još prošlog ljeta otkrio je da će pjevačica morati podvrgnuti ovoj hirurškoj intervenciji.
- Ona ide na operaciju bubrega, neću dalje širiti - rekao je tada, bez dodatnih objašnjenja.
Aleksandra Bursać je jednom prilikom otkrila da ima hidronefrozu na bubregu i da se s tim bori već deset godina.
Hidronefroza je stanje u kojem dolazi do nakupljanja urina u bubregu zbog opstrukcije ili blokade urinarnog sustava, što može uzrokovati proširenje i oštećenje bubrega. Simptomi hidronefroze mogu varirati ovisno o težini stanja, uzroku opstrukcije i trajanju problema. Neki od najčešćih simptoma uključuju:
Bol u leđima ili bočnom dijelu – Najčešće na strani zahvaćenog bubrega. Bol može biti oštra ili tupa i obično se pogoršava pri promjeni položaja.
Bol u donjem dijelu trbuha – Ako je blokada niže u mokraćnom sustavu, može uzrokovati nelagodu ili bol u trbuhu.
Povećana učestalost mokrenja – Osobe sa hidronefrozom mogu osjećati potrebu za češćim mokrenjem, a ponekad i osjećaj nužde bez da mogu urinirati.
Problemi s mokrenjem – Mogu se javiti poteškoće pri mokrenju ili bolno mokrenje.
Zamućen ili mirisni urin – Urin može postati zamućen ili imati neugodnu miris, što može ukazivati na infekciju mokraćnog sustava, koja često prati hidronefrozu.
Oticanje – Može doći do oteklina u nogama, stopalima ili gležnjevima zbog smanjenog izlučivanja urina.
Visoka temperatura (groznica) – Ako se hidronefroza poveže s infekcijom, može doći do povišene tjelesne temperature.
Mučnina i povraćanje – Ovi simptomi mogu nastati zbog nakupljanja toksina u tijelu uslijed smanjenog izlučivanja urina.
Slabost ili umor – Dugotrajna hidronefroza može dovesti do opće iscrpljenosti.
Ako osoba primijeti bilo koji od ovih simptoma, važno je odmah potražiti medicinsku pomoć jer neobrađena hidronefroza može dovesti do ozbiljnih komplikacija poput oštećenja bubrega.