JAVILA SAM SE SVOJOJ PRVOJ LJUBAVI NAKON 40 GODINA: Odgovorio mi je, a kad sam mu pregledala Fejsbuk
Dina (64) je već tri godine udovica. Ona je za portal Moje vrijeme ispričala kako je ljubav svoga života prepustila drugoj ženi, i to zbog sopstvenog ponosa.
Otkrila je da mu se prva javila nakon više od 40 godina, te da su sada prijatelji na Fejsbuku.
"Meni je bilo 17, a mojoj tadašnjoj velikoj ljubavi 20 godina. Nakon spontanog upoznavanja, počeli smo da se zabavljamo. Zaljubljenost je bila obostrana, voljeli smo se i uživali u našim zajedničkim trenucima. Upoznao me sa svojom porodicom koja me lijepo primila svaki put kad smo ih posjećivali. Jednako je tako bilo i s mojom porodicom, on je zavoleo njih i oni njega", ispričala je Dina.
Njen dragi je morao u vojsku, a predložio joj je da se prije odlaska vjere, ali Dina nije pristala.
"Bio je to za nas baš težak rastanak. Prije odlaska mi je predložio da se vjerimo, ali ja nisam pristala jer sam smatrala da se nismo dovoljno dobro upoznali, što sam mu i rekla. Bio je jako tužan, ali me je razumio i prihvatio moje mišljenje. Dopisivali smo se redovno, svako pismo sam čekala s nestrpljenjem", kazala je.
Mislio je da ga je varala
"Mislim da nije potrebno opisivati emocije koje bi me preplavile čitajući njegova pisma, svaki put bih se rasplakala. Povremeno je dolazio na odsustvo kući, a na odlasku smo uvijek iznova zajedno plakali i zaklinjali se na vječnu ljubav. Sve je bilo kao u ljubavnim filmovima dok mi jedno njegovo pismo nije donijelo veliko razočaranje. Napisao mi je: 'Prevarila si me'. Pisala sam mu da nije istina i pitala ga otkud mu ta pomisao. Ni dan-danas ne znam ko ga je slagao tako nešto", dodala je.
Dinu je duboko potreslo njegovo pismo, te je dane provodila plačući.
"Rekao je da me je neko vidio kako šetam zagrljena s nekim dečkom po gradu. Dani su mi prolazili u plaču i boli. Kad je došao iz vojske, iznenadio me poziv moje mlađe sestre da izađem pred kuću jer me on čeka napolju i želi da razgovara", otkrila je.
Međutim, Dina nije htjela da izađe i popriča s njim.
"Znam da je to bio trenutak o kom sam sanjala i silno sam željela da se pojavi i zamoli za oproštaj, ali ja sam mojima kroz plač govorila da ne mogu da izađem napolje. Imala sam svoj stav i držala sam ga se. Boljelo me do beskonačnosti! Sada znam da je to bila neka vrsta ponosa. Kad je otišao, znala sam da je to zauvijek", kazala je.
Njih dvoje su nakon toga nastavili sa svojim životima, ali Dina nikad nije zaboravila svoju veliku ljubav.
Poruka nakon više od 40 godina
"Dani i godine moje boli su prolazili. U firmi gdje sam se zaposlila radila je njegova rođaka od koje sam čula da se oženio. Praznina i bol u srcu i duši su me gušili. Vrijeme je prolazilo, on je dobio kćerku i nazvao je mojim imenom. Ja sam imala nekoliko kratkotrajnih veza, ali sam u svim vezama bila opsjednuta njim i svakog sam s njim upoređivala", ispričala je Dina koja se ipak na kraju udala za dobrog čovjeka.
"Udala sam se za čovjeka koji me je privukao svojim zaista lijepim osobinama. U braku smo dobili dvojicu sinova, lijepo smo živjeli u nastojanju da naši sinovi dobiju potrebnu ljubav i obrazovanje, što se na kraju i ostvarilo", ispričala je Dina, te otkrila da se za vrijeme rata njena porodica preselila u Dansku.
"Mi smo otišli u Dansku, a moja nezaboravljena ljubav živi u Americi. Danas imam 64 godine, muž mi je umro prije tri godine. Nekih godinu dana nakon njegove smrti poželjela sam da stupim u kontakt s bivšom ljubavi, te sam mu se javila porukom."
"Odgovorio mi je rekavši da želi da me nazove. Pričali smo i sad smo prijatelji na Fejsbuku. Šaljemo poruke jedno drugom, a od njega mi stignu i pjesme o našoj ljubavi. Moram priznati da sam pregledala njegove fotografije i objave koje je stavljao prethodnih godina i našla pjesme koje govore o bivšoj ljubavi koja se ne zaboravlja. Poželjela sam mu srećnu budućnost u ljubavi s porodicom. Duboko u mom srcu ja tu ljubav još uvijek nosim, ali sudbina nije bila na našoj strani", istakla je.
(Kurir.rs/ Moje vrijeme/ L. S)