RADUJ SE BOSNO I HERCEGOVINO: Zlatni ljiljani postali evropski prvaci nakon nestvarnog preokreta

Ostali sportovi
,

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci je slavila u finalu Evropskog prvenstva protiv Njemačke rezultatom 3:2, po setovima 18:25, 25:23, 28:30, 25:21, 15:6 i tako osvojili novo zlato.

Naši reprezentativci nisu najbolje započeli meč pa su prvi set izgubili, ali su se već u narednom vratili u meč i poravnali rezultat.

Tokom trećeg seta uslijedila je velika borba, a naši reprezentativci su u više navrata imali priliku da osvoje set, ali im to nije pošlo za rukom.

Međutim, to ih nije pokolebalo, pa su u četvrtom setu izgledali poprilično dominantno i taj set riješili u svoju korist rezultatom 25:21.

Naši reprezentativci su izgledali fenomenalno u petom setu i na kraju su meč završili u svoju korist, osvojivši posljednji set rezultatom 15:6.

Bosna i Hercegovina je osvojila 11. zlato u svojoj historiji, a osim toga imaju još dvije bronze i jedno srebro na najvećoj smotri evropskih selekcija.