VJEROVALI ILI NE! EVO ŠTA ĆETE DANAS ČUTI AKO UKLJUČITE BH RADIO 1: U RS-u dan žalosti...
BH radio 1 jutros emituje ozbiljnu muziku, a razlog tome je dan žalosti u bh. entitetu RS.
Direktor BH Radija 1 Dejan Kerleta rekao je za Klix.ba da je danas dan žalosti u RS-u zbog čega je i ozbiljna muzika na ovom radiju.
-Razlog je dan žalosti u RS-u. Mogli ste primjetiti kada je u bilo kom entitetu dan žalosti, zbog bilo čega, mi prilagodimo program”, rekao je.
Na pitanje da li je moguće da slušatelji BH Radija 1 danas slušaju ozbiljnu muziku u čast aktera terorističkog napada na Kosovu, on je za Klix kazao:
-Ne želim da razgovaram na taj način. To terorizam, to razgovarajte s kim ste do sada tako naučili”, kazao je Kerleta i spustio slušalicu.
Interesantno je da u isto vrijeme na BHT-u nema Dana žalosti, čemu svjedoči i muzički blok u sklopu jutarnjeg programa ove televizije.
Podsjetimo, Vlada RS je jučer donijela odluku o proglašenju Dana žalosti RS na telefonskoj sjednici, a na Narodnoj skupštini RS se jučer odala počast minutom šutnjem.
Kosovska policija je u obračunu sa napadačima eliminirala njih četvoricu, a šest ih je uhapšeno.