NI NAKON ŠEST GODINA NIŠTA OD MEDALJE! Poraz Srbije u borbi za bronzu: Moćni Španci srušili snove Delfinima!

Ostali sportovi
,

Vaterpolisti Srbije nisu uspjeli da se domognu bronze na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki.

SRBIJA - ŠPANIJA 6:9 (3:3, 2:3, 0:2, 1:1)

U borbi za treće mesto podmlađeni tim selektora Uroša Stevanovića poražen je od favorizovane Španije rezultatom 9:6.

Tako ni poslije šest godina Srbija nije uspjela da se vrati sa Svjetskog prvenstva sa odličjem oko vrata. Baš kao i u polufinalu protiv Grčke, napad je i u borbi za bronzu protiv Španije potpuno zakazao. Ponovo su imali očajnu realizaciju igrača više i to ih je skupo koštalo.

Srbija je sjajno parirala Španiji u prvom poluvremenu. Delfini su poveli na startu meča, ali rival je brzo stigao do prekoreta. Srbija je držala priključak i poslije prve dionice bilo je neriješeno.

Žestoka borba vodila se i u drugom periodu igre. U samom finišu druge dionice Srbija je imala priliku da na poluvrijeme ode sa minimalnom prednošću, ali Rašović nije iskoristio šansu. U posljednjim momentima druge dionice dosuđen je peterac za Španiju koja na kratak odmor odlazi sa prednošću.

U nastavku igra Delfina se potpuno raspala. Promašaji su se redali kao na traci, nisu uspijevali da iskorise igrača više i iskusna Španija je to iskoristila da se odlijepi i na kraju zasluženo dođe do trijumfa.