KAKVO SLAVLJE, FINALE ODLUČENO U 90. MINUTI: West Ham stigao do toliko željenog evropskog trofeja

,

West Ham United je osvojio Konferencijsku ligu! Engleski klub u dramatičnom finalu odigranom u Pragu savladao je Fiorentinu.

Čekičari su poveli u 62. minuti pogotkom Saida Benrahme s bijele tačke u 62. minuti. Svega pet minuta kasnije lijepim pogotkom izjednačio je Giacomo Bonaventura.

Činilo se da će meč otići u produžetke, kada je u 90. minuti sijevnula kontra West Hama. Jerrod Bowen istrčao je pred Pietra Terracciana i matirao italijanskog vratara – 2:1!

Ostalo je premalo vremena da Fiorentina nešto romijeni, uz posljednji sudijski zvižduk uslijedila je neopisiva euforija navijača na tribinama i nogometaša West Hama na travnjaku praške Eden Arene.

To je ujedno prvi evropski trofej za škotskog stručnjaka Davida Moyesa.