DODIKU SMETAJU AMERIČKI BOMBARDERI KOJI ĆE LETJETI U BiH: "Pa obori ih Mile, neće oni preko tvoje Bosne preletavati"

Bosna i Hercegovina
DODIKU SMETAJU AMERIČKI BOMBARDERI KOJI ĆE LETJETI U BiH: "Pa obori ih Mile, neće oni preko tvoje Bosne preletavati"
,

Niz reakcija na Twitteru uslijedio je nakon objave lidera SNSD-a i predsjednika bosanskohercegovačkog entiteta RS Milorada Dodika, kojem smetaju američki bombarderi koji će danas od 13 do 15 sati imati nizak prelet iznad Sarajeva i još nekoliko gradova Bosne i Hercegovine u znak partnerstva Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država.

30977ba9-9ffa-4754-bc5c-62f6fc5a66af

Objava Dodika. Printscreen

- Najava preleta američkih bombardera za RS i njene građane predstavlja ništa drugo do zastrašivanje i brutalnu represiju, ali i dokaz da Amerika danas, kao vodeći nosilac amoralizma u svjetskoj politici, zastrašivanje i agresiju naziva partnerstvom - napisao je Dodik sinoć na Twitteru, nako čega je izazvao lavinu komentara brojnih Twitteraša.

- Treba razmisljati na koji nacin da vecinsko stanovnistvo RS iskaze svoj stav tj. javno mnenje o ovom cinu koji nije nista do agresorska opresija i prijetnja koja se jasno identifikuje sa situacijom koja je prethodila agresorskom bombardovanju RS 1995. - napisao je jedan korisnik Twittera.

e90af51b-bbf5-42ce-a174-95b12c40a2b2

Komentari na Twitteru. Printscreen

- @MiloradDodik koliko je Bošnjaka i Hrvata dalo saglasnost da idete kod Putina? Čisto onako pitam, da vidim jel tu ima kakve podjele... uslijedio je idući komentar.

- Reče "dašak svežeg vjetra sa Balkana" - još jedan je komentar. 

- I to bas slučajno dok Ssrbi na Kosovu stradaju!! Dabogda se zaratilo pa da izginemo ko ljudi a ne da nestanemo kao zadnji jadovi - piše jedan Twitteraš.

- Ti bi volio da Rusi. Ali sta ces kad su ti pop**ili....ubiše ih Ukrajinci....- jedan je komentar.

- Nije to partnerstvo nego jednostavno, imaju veći ku**c - uslijedio je komentar.

70138926-9ff6-4a34-acb3-9303c90aaabe

Niz komentara. Printscreen

- Pa obori ih Mile. Neće oni preko tvoje Bosne preletavati - još jedan je komentar.

Podsjetimo, niski prelet iznad Sarajeva i drugih gradova u BiH će sutra izvršiti dva B-1B Lancer bombardera Zračnih snaga SAD u znak čvrstog partnerstva između SAD i Oružanih snaga BiH.

Inače, Rockwell B-1 Lancer je američki strateški nadzvučni bombarder stvoren za vrijeme Hladnog rata i još je u službi američke avijacije. Avion ima promjenjivo krilo.

(Avaz.ba)

Ne propustite