KALKULACIJE / Hrvatskoj pale šanse za odlazak na EURO: Srbi imaju veće, a tamo nisu bili 23 godine

.

Hrvatski nogometni reprezentativci otvorili su kvalifikacijski ciklus za odlazak na EURO 2024 remijem, na Poljudu, u sklopu skupine D, Hrvatska je odigrala protiv Walesa 1-1 (1-0).

Hrvatska je bila puno bolja, dominirala je te povela u 28. minuti kada je strijelac bio Andrej Kramarić. Vodila je Hrvatska sve do 93. minute kada je Poljud zašutio uslijedio izjednačujućeg pogotka Nathana Broadheada, igrača koji nastupa u trećoj ligi.

Popularna statistička kuća Gracenote prije početka jučerašnje utakmice davao je Hrvatskoj šanse od 90% za plasman na EURO, a sada su one na 83%.

Iz skupine idu dalje dvije najbolje ekipe, a Hrvatska i dalje ima najveće šanse za prolazak svoje grupe.

Srbija nakon uvodne pobjede protiv Litve ima šansu za odlazak na EURO nakon 24 godine i one su veće nego što Gracenote daje Hrvatskoj, Srbi imaju 87% šanse.