KAD 80.000 LJUDI PJEVA I PLAČE! ! Tresla se Argentina, Mesi u suzama - dao je 800. gol u najluđoj žurci koju je Monumental vidio (VIDEO)

,

Argentina je pobijedila Panamu sa 2:0 u prijateljskoj utakmici golovima Tijaga Almade i Lionela Mesija u karnevalskoj atmosferi, u svojoj prvoj utakmici pred domaćim navijačima nakon pobjede na Svjetskom prvenstvu u decembru.

Lionel Skaloni je odabrao istu startnu postavu iz finalne pobjede Svjetskog prvenstva nad Francuskom pošto su od početka izgledali dominantno, ali nisu mogli da probiju panamski odbrambeni zid do kraja drugog poluvremena.

Almada iz Atlanta Junajteda otvorio je rivala golom tek u 79. minutu, inače svojim prvim golom za reprezentaciju nakon što je iskoristio situaciju poslije slobodnog udarca Mesija koji je pogodio lijevu stativu. Kapiten Mesi je konačno postigao svoj 800. gol u karijeri i udvostručio vodstvo u 89. minutu sjajnim slobodnim udarcem koji je otišao u gornji desni ugao i oduševio više od 80.000 navijača koji su uzvikivali njegovo ime na stadionu Monumental.

Zabava je počela poslije posljednjeg zvižduka, a članovi porodice i djeca pridružili su se Mesiju i njegovim saigračima iz Argentine na terenu sa vatrometom koji je eksplodirao u pozadini, a svi su imali replike trofeja Svjetskog prvenstva.

- Uvijek sam sanjao o ovom trenutku, da slavim sa vama - rekao je emotivni Mesi publici.

- Da dođem u svoju zemlju i podignem trofej Kopa Amerika, i najveći od svih trofeja, mundijalski. Znam da je ovo naš dan za slavlje, ali ne želim da zaboravim sve saigrače koji su bili ovdje ranije, koji su takođe dali sve na terenu da ovo postignemo i ranije smo bili veoma blizu. Oni zaslužuju ovo priznanje. Argentinski navijači takođe, jer su uvijek davali sve od sebe za ove boje.

Uplakani Skaloni je dodao: Vječna zahvalnost ovim igračima. Fudbal im pripada i bez njih ne bismo osvojili Svjetsko prvenstvo. Svako ko nosi ovaj dres daje sve od sebe i ponekad rezultati ne dođu. Ali ovog puta smo dobili i nevjerovatno je.

Argentina će nastaviti žurku prijateljskom utakmicom protiv Kurasaa u utorak - kada Mesi može da postigne svoj 100. gol za svoju zemlju, dok će Panama igrati protiv Kostarike u KONKAKAF Ligi nacija.