HAOS KAKAV SE NE PAMTI, SLIJEDI LI NAJTEŽA MOGUĆA KAZNA ZA SRBINA? Mitroviću prijeti DRAKONSKA SUSPENZIJA

,

Manchester United izborio je polufinale FA kupa pobjedom protiv Fulhama 3-1 u nedjelju, ali utakmicu su obilježila čak tri crvena kartona na Old Traffordu.

Prvi je 'pocrvenio' Willian. Brazilac je rukom zaustavio loptu u prilici za gol i nema dvojbe da je to izravni crveni karton. Sudac Chris Kavanagh nije vidio igranje rukom na vrijeme, ali VAR je ispravio njegov propust.

Međutim, tada mu je prišao Marco Silva, trener Fulhama. Zabranjeno je približiti se sucu tijekom pregledavanja VAR snimke i tu je Silva morao dobiti žuti karton. On je, ipak, dobio crveni karton, najvjerovatnije zato što je nešto dobacio Kavanaghu.

Zatim je isključen napadač srpske reprezentacije Aleksandar Mitrović. Prišao je sucu, kojeg nije previše zanimao razgovor, odgurnuo ga laktom, unio mu se glavom i prstima u lice i cijelo vrijeme nešto komentirao. Kavanagh ga je odmah isključio.

2023-03-19t181136z-2114386564-up1ej3j1ejbrj-rtrmadp-3-soccer-england-mun-ful-report

Mark Halsey (61), penzionisani nogometni sudac, napisao je o kolumni za The Sun da Mitrović zaslužuje drakonsku kaznu.

- Mitrović zaslužuje kaznu zabrane nastupa u narednih deset utakmica zbog njegove uloge u 40 sekundi kaosa u drugom poluvremenu. Zapravo je napao Kavanagha laktom i nakon toga ga je vrijeđao. FA je dužan brinuti se o sucima i ovakvom ponašanju nema mjesta na bilo kojoj nogometnoj razini.

2023-03-19t181440z-1032720377-up1ej3j1eofrx-rtrmadp-3-soccer-england-mun-ful-report

2023-03-19t181456z-521481497-up1ej3j1eovry-rtrmadp-3-soccer-england-mun-ful-report

- Moraju žestoko kazniti Mitrovića za primjer i očekujem da će savez kazniti oba kluba jer nisu kontrolirati svoje igrače.

Upravo je Mitrović zabio gol u 50. minuti za vodstvo Fulhama. Ipak, United je došao do pobjede preokretom u posljednjih 20 minuta. Bruno Fernandes zabio je penal u 75. minuti, a ubrzo je gol za vodstvo zabio Marcel Sabitzer. Konačnih 3-1 postavio je Fernandes u sudijskoj nadoknadi.